Pytania

Najczęściej zadawane pytania

Pytania

Pytania:

Jak mogę jeszcze wykorzystać wyprodukowaną energię?
Bezpłatna energia może posłużyć do zasilania samochodów elektrycznych, hybrydowych, zerować koszty klimatyzatora w sezonie letnim oraz np. oświetlenia posesji, które możesz zostawić włączone na całą noc.
Jak wygląda realizacja zapisów gwarancyjnych?
Po montażu nasi Klienci mają do dyspozycji wsparcie profesjonalistów, którzy reagują na wszelkie zgłaszane problemy. Korzystając z podglądu instalacji fotowoltaicznych monitorujemy produkcję oraz sami informujemy klienta o ewentualnych różnicach w osiąganym uzysku.
Jak mogę monitorować produkcję energii przez Moją instalację
Proponowane prze nas falowniki maja w standardzie podgląd produkcji energii elektrycznej przez Twoją Instalacje fotowoltaiczną 24h/dobę bezpośrednio na falowniku, na stronie internetowej lub w aplikacji mobilnej. Oznacza to dostęp do pełnego raportowania wraz z wykresami produkcji.
Czy Instalacja fotowoltaiczna jest dla Mnie opłacalna?
Karda instalacja do 50 kW, definiowana jako Instalacja PROSUMENCKA, daje możliwość produkcji i konsumpcji wyprodukowanej energii oraz realne magazynowanie nadwyżek. Oznacza to przejęcie kontroli nad kosztami zakupu energii, które stale wzrastają.
Jakie są możliwości finasowania Instalacji fotowoltaicznej?
Klienci indywidualni zainteresowani fotowoltaiką, mogą skorzystać z dedykowanej oferty finansowania instalacji fotowoltaicznej. Większość inwestycjach kredytuje się Średnim okresem zwrotu na poziomie 4-5 lat z uwzględnieniem dofinansowania w Programie „MOJ Prąd" oraz możliwości odliczenia kosztów Inwestycji od podatku dochodowego.
Dlaczego My?
Jesteśmy jedna z niewielu firm, które realizują duże projekty fotowoltaiczne na konkurencyjnym i wymagającym rynku Europejskim. Współpracując z partnerami biznesowymi w krajach europejskich, możemy pochwali się 100 MW inwestycji dachowych oraz 500 MW inwestycji gruntowych.
Co nas wyróżnia na tle konkurencji?
Pełne doradztwo na rzecz naszych Klientów, kompleksowa realizacja usługi od „A do Z", doświadczenie w realizacji projektów od 5 kW do 50 MW, własne ekipy montażowe, praca na podzespołach najwyższej jakości, terminowość. park maszynowy oraz sprawdzone portfolio narzędzi.
Na co uważać przy podawaniu danych do oferty i umowy?
Każdy z naszych Doradców Techniczno-Handlowych jest zobowiązany do okazania Klientowi zainteresowanemu instalacja fotowoltaiczną dwóch dokumentów:   Imiennego Pełnomocnictwa, które upoważnia go do przedstawienia Oferty Wniosku o przygotowanie oferty wraz ze zgoda na przetwarzanie danych osobowych, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Zweryfikuj każdego z którym rozmawiasz! Pełnomocnictwo imienne i okazanie dowodu osobistego jest potwierdzeniem legalnego działania oraz elementem dobrych praktyk. Tylko pełna identyfikacja osoby która rozmawiasz, pozwala na bezpiecznie przekazanie danych wrażliwych -imię, nazwisko, adres, itp. To jest Twoje BEZPIECZEŃSTWO!
Czy mój dach będzie zabezpieczony?
Bezpieczeństwo Twojego dachu jest efektem wykorzystania sprawdzonych i certyfikowanych konstrukcji dachowych oraz ekip monterskich, która posiadają odpowiednie doświadczenie Nasi Klienci otrzymują każdorazowo konstrukcje w pełni certyfikowana, dostarczana przez liderów rynku w Polsce oraz Europie. Mając na uwadze aspekt wykonawczy, Twój dach oddajemy w ręce doświadczonych Specjalistów.
Czy nachylenie dachu oraz kierunek dachu są ważne?
Poszycie połaci dachowej jest czynnikiem wpływającym na typ ukrytej konstrukcji. Nasz Doradca Techniczno-Handlowy przekazuje dokumentacje fotograficzną, która stanowi podstawę do przygotowania dedykowanego Projektu. Nie ma konstrukcji uniwersalnej, różnią się one technologia montażu oraz cena.
Jak długo trwa montaż instalacji?
Długość montażu jest ustalana każdorazowo na podstawie Indywidualnego Projektu instalacji z zachowaniem wszelkich procedur bezpieczeństwa i zgodnie ze przyjętymi normami. Jakość montażu jest czynnikiem najważniejszym  
Czy mogę wykorzystać akumulatory?
Większość instalacji w Polsce wykorzystuje system przygotowany dla Prosumentów, jako narzędzie magazynowania energii. Niemniej niektóre typy falowników umożliwiają podłączenie baterii/akumulatorów od pierwszego dnia lub w przyszłości. Odbywa się to nieinwazyjnie. Zapytaj Doradcę Techniczno-Handlowego o ofertę z bateriami/akumulatorami.
Czy monterzy posiadają uprawnienia elektryczne?
Nasi monterzy są w pełni certyfikowani oraz posiadają odpowiednie doświadczenie, które pozycjonuje ich jako Specjalistów na rynku fotowoltaicznym. Kiedy instalacja zacznie produkować prąd? Na podstawie dokumentu ZM, złożonego u Operatora Sieci, dokonana zostanie wymiana licznika dwukierunkowego, która realizowana jest bezpłatnie i w terminie 30 dni od daty przedłożenia dokumentu. W cenie naszej usługi i w ramach jej realizacji dokonamy za Ciebie złożenia dokumentu, aby maksymalnie przyspieszyć wymianę licznika i rozpocząć produkcję energii.
Czy mogę rozbudować moją instalację fotowoltaiczna?
Nasi doświadczeni Doradcy Techniczno-Handlowi dokonują audytu realnego zapotrzebowania na energie, uwzględniając również przyszłe potrzeby. Naszym celem jest zaprojektowanie i montaż instalacji, która będzie w pełni dostosowana do indywidulanych potrzeb. Jeżeli po pewnym czasie Twoje zapotrzebowanie na energie zostanie zwiększone, wykorzystamy technologie mikroinwerterów, które pozwolą na ,,dołożenie" kilku modułów.
Czy instalacja wymaga serwisowania?
Nie. Instalacje fotowoltaiczne wykazują 99% bezawaryjności. Nasi klienci otrzymują jednak bezpłatną wizytę serwisowa po 12 miesiącach oraz 5-letnia Gwarancje. Jeżeli bierzesz pod uwagę możliwość Gwarancji Rozszerzonej o kolejne 5 lat porozmawiaj z Doradcą Techniczno-Handlowym o ofercie na taka usługę.
Top
X